| anonim_4396 a întrebat:

Se poate conecta wireless un controller de ps4 la un desktop pc?
Eu ma gandeam la un adaptor cu bluetooth, iar dupa sa conectez controlerul la el.
Daca nu merge wireless am inteles ca merge cu cateva aplicatii prin cablu, credeti ca ar avea aceeasi "precizie" si timp de reactie ca un controller de xbox pe care il folosesti direct, fara ajutorul aplicatilor?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Prin cablu e cel mai ok daca nu vrei latenta, si folosesti DS4 (cred) ca il recunoasca PC-ul. Dar ar trebui sa mearga cu adaptor destul de bine.