| R4uLzZz a întrebat:

Se poate mari memoria interna la un telefon android cu root? Un prieten mi-a spus ca daca fac root pot sa imi pun un pic din memoria din card(2g) in memoria interna.

Daca stie cineva cum sa fac treaba asta va rog sa ma ajutati
Dau fundaaaaa

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti muta aplicatii, jocuri instalate in memoria telefonului pe card si asa eliberezi din memorie.

| Sika13 a răspuns:

Daca ai telefonul in garantie si ii faci root, asta inseamna sa ii spargi softu ce duce la pierderea garantiei si nu nu poti sa transformi memoria din card sa o faci memorie interna