| Blosssom a întrebat:

Salut, TPU!
Se poate schimba sistemul de operare al unui PC pe care este instalat Linux?
Vreau sa-l schimb pe windows big grin
Multumesc!
Funda big grin

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da,normal ca se poate,introduci un cd cu windows, stergi partitiile facute de linux, faci altele pentru windows si instalezi windowsul.

| MMihai a răspuns:

Depinde ce Linux ai pe calculator, Kiwi Ubuntu Linux și Ubuntu Linux, dacă sunt instalate în limba română, sunt foarte bune, și nu are rost să renunți la ele, pentru nici un Windows.
Oricare din aceste 2 sisteme de operare, poate fi instalat în dual boot, cu un Windows.
Dar trebuie instalat primul Windows-ul și apoi sistemul de operare din grupa Ubuntu Linux.

| Blosssom explică:

Raspuns detaliat nu "da " sau " nu"