| PaulCCraciun a întrebat:

Small question: vreau sa transfer niste date de pe un hdd(care are windows pe el) al unui prieten, datele sa le pun pe hdd-ul din pc-ul meu. Cum fac sa conectez hdd-ul colegului la pc-ul meu. Citisem ceva pe undeva ca tb pus un "jumper" pe niste pini de la nu stiu care hdd, prin acel jumper unul din hdd devine master iar celalalt slave. Dar am vazut ca pe placa de baza am 2 sloturi pentru sata, si anume SATA0, unde e conectat hdd-ul meu si SATA1 care e liber. Cablu de conexiune intre hdd si placa de baza am. Pot conecta pur si simplu hdd-ul colegului la placa de baza in slotul SATA1 si sa setez din bios sa imi booteze de pe hdd-ul meu? Sau tb sa fac neaparat faza cu "jumperul"? Si daca da, cum procedez, ca nu prea am priceput din ce scria pe net si asa ceva nu am mai facut pana acum. Mersi fain.

Răspuns Câştigător
| wolfy911 a răspuns:

Il conectezi cu un cablu s-ata si v-a deveni ca o partitie.

2 răspunsuri:
| wolfy911 a răspuns:

Funda>?

| PaulCCraciun explică (pentru wolfy911):

Doar daca merge laughing. Stai flexat, eu ii premiez pe cei ce ma ajuta.