| ONXJoker a întrebat:

spuneti-mi niste scoli care au ca si calificare arta pe calculator, arta digitala, arta grafica digitala?

2 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Mai explicit! cu limbaje de programare sau ce?

| ONXJoker explică (pentru Ax3LdeV):

Şcoli unde ieşi artist grafic digital (dacă există). Adică şcoli unde te învaţă sa utilizezi anumite programe de editat atât foto cât şi video. Şi apoi te poţi angaja să montezi file. De ex: tipii aiă care au montat editat un film de ex: Spider-man, Batman, The Blinde Side, etc. Cum sunt cei de la crativemonkeyz.com, ei ce şcoală au gatat? Din aceştia!