| anonim_4396 a întrebat:

stiti cumva ce-s acelea posturi pe forum, eram aseara pe un forum de counter strike si la cateogria admin/slot era o cerere si adminul daduse reply ca trebuie sa faca 100 de posturi, si nu stiu ce-s alea, si redirectele tot pe cs ce sunt big grincine stie va rog, funda happy

Răspuns Câştigător
| opacatoasa a răspuns:

Posturile pe forum sunt pur şi simplu nişte postări, la fel ca şi întrebarea asta. sunt mesaje scrise de tine pe forum (pot fi răspunsuri la alte mesaje). Deci trebuie să scrii 100 de mesaje (comentarii) pe forum, de exemplu să răspunzi la cererile de admin/slot cu pro/contra sau să scrii rezolvări la diverse probleme ale jucătorilor, să faci sugestii pentru server/forum şi multe altele.
Redirectul este de fapt un fel de server, dar mai simplu. Practic porneşti un server care va apărea în lista de servere. Acesta se află la tine în calculator. Atunci când un jucător se conectează la redirect (lui ii va aparea ca un server normal), este redirecţionat automat către alt server. (adică, către serverul pentru care a fost făcut redirectul).

Sper că ai înţeles. Dacă mai ai vreo nelămurire, întreabă-mă. Baftă.

2 răspunsuri:
| DLeonard a răspuns:

Adica 100 de reply-uri in topicuri diferite.

| failb0x a răspuns:

100 de posturi = 100 de comenturi per total in forum happy