| anonim_4396 a întrebat:

stiti cumva daca o placa de baza asrock g31m-s accept procesor Procesor Intel® Pentium® Dual Core G860 SandyBridge,?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu sunt compatibile.
Procesorul pe care vrei sa-l pui este pe socket 1155
http://www.emag.ro/......EK8JDBBBM/
iar placa de baza pe care o ai are socket 775(socket mort, nu se mai gasesc procesoare pentru acest socket).
Vrei sa pui alt procesor schimbi si placa de baza.Automat vei schimba si memoria RAM pentru ca acum ai DDR 2 iar placa noua va suporta DDR 3.

| K0sti a răspuns (pentru taken):

Un raspuns corect din toate punctele de vedere! Bravo taken!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu sunt compatibile.

| relian a răspuns:

Da suporta chiar si ceva mai mult. Uite aici specificatiile tehnice ale placi tale.De altadata cind doresti sa afli ceva mergi pe google scrii numele a ceea ce cauti si spui specs, ca de ex ASROCK G31M-S specs si dai enter si o sa gasesti ce cauti. Uite aici unde sa vezi.http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-S/