| T4zu a întrebat:

stiu ca e o intrebare ciudata insa am nevoie de ajutor cu sfaturi.
Am gasit un CD vechi cu jocul Red Alert 2, l-am bagat in PC dar din pacate imi merge sacadat si nu stiu de ce...
Am:
CPU Intel I7 4770k 3. 5GHz,
GPU nVidia geforce gtx 780TI SC,
Monitor cu rezolutia 1280x1024.
I: Oare merge sacadat din cauza rezolutiei prea mari? exista vreun patch care sa rezolve asta? Multumesc! happy

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eroare de transfer de date de pe cd pe Pc=> erori de instalare a aplicației.Succes

| T4zu explică (pentru DeyCj):

Salut, folosesc acelasi DVD-room si acelasi CD pe 2 PC-uri diferite, insa pe cel mai slab merge perfect (are 15 inch displayul), iar pe cel f. performant face figuriile de mai sus, de ce? idei?

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Poate fi zgariat cd-ul.

| T4zu explică:

Am rezolvat problema, daca intampina cineva aceeasi problema raspunsul este acesta: In fisierul original este un fisier "RA2.INI" sau "RA2MD.INI".
In cel cu "RA2.INI" sa fie modifical la video, asa:
[Video]
ScreenWidth=1920
ScreenHeight=1080
,iar la cel "RA2MD.INI" asa:
[Video]
AllowHiResModes=yes
AllowVRAMSidebar=no
VideoBackBuffer=no
ScreenWidth=1280
ScreenHeight=960
StretchMovies=no
Multumesc oricum de raspunsuri, sper sa va ajut eu happy ca m-am documentat happy.