| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Stiu ca e o intrebare mai ciudata dar sunt incepator si as vrea sa stiu unde se conecteaza o tastatura la pc sau monitor?

Răspuns Câştigător
| dbigiu84 a răspuns:

La calculatorul in sine. Porturile USB pot fi in fata s-au in spate. Portul USB e dreptunghiular, acolo se baga tastatura/mouse-ul

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cauta un port care se potriveste si o sa mearga. Ai doar USB sau PS/2 (la ala si culoarea se potriveste). N-ai cum sa o dai de gard.

| Bizon95 a răspuns:

La PC... EVIDENT
totusi, au existat/mai exista monitoare cu usb hub inclus, si daca, connectezi cablu usb prelungitor la respectivul hub din monitor, atunci poti infige tastatura/mouse-ul direct in "monitor"

| cuvant a răspuns:

Salut Andre,
Tastatura se conectează la pc și nu monitor.
Dacă tastatura are mufă usb atunci poți sa o conectezi la oricare mufă usb. Dacă nu este usb și la capăt e rotunda și cu pini, atunci vezi culoarea din spatele calculatorului și a mufei și o conectezi acolo.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. La PC-uri se conecteaza la unitatea centrala. La All in one se conocteaza la monitor pentru ca monitorul este si computer.

| sierra1 a răspuns:

"as vrea sa stiu unde se conecteaza o tastatura la pc sau monitor?"

din moment ce ai postat mesajul ăsta, sigur l-ai scris la tastatură nu la mousse sau imprimantă. Deci intrebarea ta e inutilă, de acord?