| DoarSteff a întrebat:

Stiu ca suna cam stupid dar jocurile de pe ps3 merg si pe ps4 nu? Ma tot contrazic cu cineva si el zice ca nu merg... Dau FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| mynameisxp a răspuns:

De exemplu call of duty black ops 2, 3, pes 2013, 2012, 2011 astea merg pe ps4. E cam aceeasi tehnologie ca si la ps 3.Sa nu te gandesti ca mario va merge pe ps 4. Funditahappy

12 răspunsuri:
| Vally1999 a răspuns:

Sigur ca merg
funda?

| DimLight a răspuns:

Nu, ps4 vine cu o arhitectura noua, o mare parte din jocuri probabil vor fi portate dar clar nu merg alea de pe ps3

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Ai dreptate este o intrebarea prosteaza dar oricine are vreo intrebare trebuie sa o spuna nu? Si referitor la ceea ce ai spus iti pot garanta ca nu merg cele de pe ps3 si pe ps4 este cu totul altceva sunt diferite este ca si cum ai compara o zebra cu un cal sunt asemanatoare dar total diferite

| DoarSteff explică (pentru DimLight):

Dar de exemplu daca se lanseaza ps4 si de exemplu Resident Evil 5 merge pe ps3. pot gasi si pentru ps4 nu? te rog sa nu ma minti deoarece ma decid ce ps sa-mi iau 3 sau 4.

| DoarSteff explică (pentru DimLight):

Dar jocurile de pe ps3 vor fi lansate si pentru ps4?

| DimLight a răspuns (pentru DoarSteff):

Nu toate dar multe vor fi lansate, nu te mint deloc, cauta si pe siteuri in engleza, noul ps4 are alta arhitectura deci jocurile sunt programate altfel pentru el, titlurile mari or sa fie si pe ps4 cu siguranta insa nu toate jocurile

| Dumitru_Albert_Andrey_1994 a răspuns:

Http://www.arenait.net/2013/06/12/e3-detalii-despre-ps4.html uite aici cine nu stie sa nu mai vorbeasc am ps4 si jocurile de pe ps3 functioneaza exact la fell

| Dumitru_Albert_Andrey_1994 a răspuns:

Http://www.arenait.net/2013/06/12/e3-detalii-despre-ps4.html da merg si cine nu stie sa numai vorbeasca aiurea

| ShadoWCrist a răspuns:

Merg cu siguranta.Bafta!

| RobertSteaua02 a răspuns:

Unele merg, dar unele nuwinking

| lauuuuuuuuuuu a răspuns (pentru Dumitru_Albert_Andrey_1994):

Ce ps4 ai tu, ma, ratatule? nu functioneaza niciun joc de pe 3 pe 4!