| MaxKiller911 a întrebat:

Stiu ca tot pun intrebari despre PC-uri, dar vreau sa fiu sigur cand cumpar ceva :D.
Ce ziceti de acest PC ( Vreau sa stiu daca imi vor merge jocurile mai solicitante ) :
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm -500/

9 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Uite ce iti poti lua in mai putin de 2000 lei: www.mediadot.ro/wishlist/29005/

Ti-am pus absolut tot ce ai nevoie, de la sursa calitativa si rece, la procesor foarte performanta, hdd foarte-foarte rapid, 8GB ram care sunt suficienti orice ai face si piesa de rezistenta...placa video, care-ti va duce absolut orice joc.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca nu te pricepi la componente, la MediaDOT ansamblarea este GRATIS.

Bafta!

Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

| 93Silviu93 a răspuns:

Dragut...eu zic ca ar face fata la orice joc

| MaxKiller911 explică (pentru Stef69):

Salut! Pai mi se pare placa video mai buna pe cel care l-am ales eu, tu ce zici big grin?

| taken a răspuns (pentru MaxKiller911):

Asa este placa video a PC-ului ales de tine are DDR 5, a lui Stef69 are DDR 3.
Este bun PC-ul, la banii astia nu cred ca gasesti ceva mai bun.
Daca vrei cu I5 vorbim despre alti bani.

| MaxKiller911 explică (pentru taken):

Pai ce mi-ai recomanda pana in 2300 ron?

| taken a răspuns (pentru MaxKiller911):

Eu am spus ca este bun PC-ul ales de tine.
De restul de bani poate trebuie sa-ti iei si un monitor bun.

| Me2 a răspuns (pentru MaxKiller911):

Lasa-mi id tau sa vorbim, sa te ajut eu sa storci si ultimul gram de performanta in 2300 lei

| HwK94 a răspuns:

De exemplu gta iv nfs the run iti vor merge pe mediu deci este destul de bun pc-ul