| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Sunt incepator in ceea ce priveste domeniul gaming/it si am auzit ca daca iti faci o configuratie pe pc garage ti-o asambleaza ei, e adevarat?
Daca e adevarat costa ceva in plus sa ti-o faca ei?
Merita sa cumperi un pc de gaming de 1800 de lei gata asamblat s-au sa iti alegi tu piesele si sa ti-l asambleze ei?
Pentru un pc de gaming.

Răspuns Câştigător
| GicaGigekGica a răspuns:

Nu iti cumpara niciodata PC-uri gata asamblate ca dai niste bani in plus degeaba. Iti cumperi tu piesele si daca stii pe cineva cunoscut sa asambleze pc-uri poti sa ii spui lui dar daca nu poti da 50 de lei sau ceva de genul si il asambleaza cei de la pc garage.

2 răspunsuri:
| Syrten a răspuns:

Depinde ce pretenții ai, o să coste mai mult dacă vrei piese wow. dar nu prea merită.
Mai bine strângi niște bani și îți iei ceva la 2500-3000 de lei, o să poți juca destul de multe jocuri