| LikeIT a întrebat:

sunt nou pe aici, ma poate ajuta cineva cu un mic ghid cum pot bloca accesul cuiva la site din cPanel chiar daca are ip dinamic? chiar nu reusesc sa fac acest lucru pentru ca persoana respectiva are ip dinamic si ori cat as blocao eu tot poate accesa siteul. Sau o alta metoda prin care pot bloca un computer cu ip dinamic, mersi.

2 răspunsuri:
| sammiess a răspuns:

Pune-i un cookie la primul IP. Apoi cand vezi ca in cookie tot el e ii blochezi accesul si reinnoiesti cookie-ul.

| lastOne a răspuns (pentru sammiess):

Interesanta solutie insa functioneaza daca respectivul este novice. Daca respectivul intra incognito cu chrome-ul sau daca face curat dupa el... mult noroc cu solutia aia.