| DeNeCuM a întrebat:

Sunt pasionat de gaming dar nu ma descurc foarte bine pe baza de procesoare si chestii pe baza tehnica. Am gasit acest laptop. https://www.olx.ro/......7P32Z.html Va puteti da cu parerea? Imi poate duce jocuri bune? Gen gta v? Rainbow six siege? Stiu ca cer mult de la un laptop, dar pare sa promita multe acest laptop. Multumesc, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| IMihaitza a răspuns:

Nu e laptop de gaming, procesorul in combinatie cu acei 8gb ram si acea placa video, iti va duce orice joc, pe medium une pe max, gta v il va duce la mediu in 50-55 fps

| DeNeCuM explică (pentru IMihaitza):

Imi dau seama ca laptop-ul in sine nu este de gaming, dar sa inteleg ca nu prea voi avea probleme la jocuri, nu? Am dat gta V ca exemple, sa imi dau seama de cam cat poate duce laptop-ul

| IMihaitza a răspuns (pentru DeNeCuM):

La jocuri nu vei avea probleme, dar posibil sa ai in jocuri si drop frames, din cauza provesorului dar foarte rar bafta

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Posibil sa mearga dar pe setari minime! Dar iar e posibil sa nu mearga acele jocuri mai ales GTA5, de ce zic asta? Pentru ca nu da detalii mai multe despre procesor care e inima laptop-ului! Oricum laptop-ul isi merita pretul dar nu e un laptop de gaming!