| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Sunt posesor a unui galaxy note 4 și as fi vrut sa îl schimb cu un note 5, intre timp a apărut galaxy s7 edge. Acum sunt în dubii. Nu știu ce sa fac? Din câte mă pricep eu (nu sunt specialist) și am văzut pe net, s7 edge pare foarte potent. Toată lumea îl compara cu s6, cu note 5 nimic. Care ar fi alegerea corecta intre un Note 5 vs S7 edge? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| serj007 a răspuns:

Mai, aici depinde de decizia ta.
note-urile sunt si au fost gândite in special pentru cei care desenează.
note 5, spre deosebire de s7 e mai mare, dar s7 concurează serios împotriva Apple, deci as alege s7
un Samsung e Samsung, eu tot dedicat Apple sunt, dar ma rog. as alege s7 pentru ca e mai performant. funda?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, Samsung Galaxy S7 edge NU a apărut încă!
Acum, în Februarie 2016 a fost anunţat şi data probabilă a lansării va fi 11 Martie 2016 :D

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S7 edge (64 GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=7945&idPhone1=7431

http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!