| Xtreamber a întrebat:

Salut TPU
Știu ca pare ciudat dar nu am avut niciodată internet tras prin cablu. Am router de la Orange cu cartela în el
As vrea să-mi trag internet prin cablu de la ups și după să-l "montez" la un router
Ce mi-ar trebuie ca să trag cablu?
Mulțumesc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce inseamna "ups"?
Nu de la UPC?
Daca primesti un cablu de internet de la ORICE furnizor, il introduci la INTRAREA router-ului dorit, iar eventuala configurare il faci printr-un calculator conectat cu cablu la IESIREA router-ului.

| Xtreamber explică (pentru Bula):

UPC am vrut sa scriu. Le am incurcatv

| mihai69 a răspuns:

UPS e firmă internațională de curierat rapid. Nu știam că oferă și internet prin cablu...winking
Dar dacă vrei prin cablu, poate mai prinzi un contract la UPC - până să apuce să-i preia Vodafone.
De trebuit, îți trebuie un contract cu firma de internet și un router, dacă vrei să distribui netul mai multor dispozitive din casa ta.

| Xtreamber explică (pentru mihai69):

UPC*
Scuze =)
Le am încurcat
Ms de ajutor