| MihaiSergiu345 a întrebat:

Tocmai am achizitionat tableta PNI HD77D.Cand a ajuns acasa am last-o sa se incarce pana la 100%. Dupa m-am jucat aproximativ 40 de minute Temple Run.Am verificat battery status si tot 100. Dupa am stat pe net vreo 2 ore si mi s-a stins.Am conectat-o la incarcator,am pornit-o, si mi-a aratat la battery status 99% charging.Cum rezolv aceasta problema?

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Ai o problema de soft solutia ar fi sa intri pe site sa iei ultima versiune de firmware sau varianta a doua e sa o rootezi si sa accesezi battery stat in system/bin

| JustCosmin a răspuns:

S-au mai intalnit asemenea probleme la aceasta tableta. Dupa o ora sau doua de navigare sau jucat, se stingea singura si nu mai pornea, iar daca era conectata la curent, la baterie aparea 30% sau 50% si tot asa. Poti cauta pe net sa vezi ca nu esti singurul. Trebuie sa fie o problema de soft. Daca problema persista, mergi cu ea de unde ai luat-o si trimite-o in service.

| tudy434 a răspuns:

Ia-ti un program sa vezi cata baterie ai ca exista si vezi daca merge daca nu nu stie nimeni