| eusuntcipi a întrebat:

Tocmai ce mi-ai achiziționat o plasmă Finlux 81 cm (32"), dar nu stiu unde are wifi-ul. Poate stiti voi! Daca stiti, va rog sa îmi spuneti si mie,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform: https://www.emag.ro/televizor-finlux-80-cm-hd-led-32fhb4000/pd/D8RFJNBBM/

„Tip TV Non Smart", prin urmare TV-ul tău nu deține această funcție.

10 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ne spui modelul exact (sunt mai multe pe piata) si poate reusim sa aflam informatia cautata.
Chiar daca are functia WiFi, e posibil ca aceasta sa se activeze daca montezi un adaptor wireless in unul din porturile usb ale televizorului (poate nu e WiFi incorporat)
Cauta in meniul tv-ului informatii si setari despre conexiunea Wireless.

| eusuntcipi explică (pentru dannyel86):

32-FHB-4000

| dannyel86 a răspuns (pentru eusuntcipi):

Dupa cum ti s-a spus, e televizor fara functii smart.
Daca ai nevoie de alte informatii despre produs, manualul de mai jos te poate ajuta:
https://finlux.co.uk/manuals/32-FHB-4210.pdf

| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa fie smart tv ca sa aiba wifi daca e led tv nu are.

| eusuntcipi explică (pentru MihaiNicu23):

Ok. dar daca conectez un router la el, nici asa nu merge?

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Mai degraba este un LED tv decat plasma, pentru ca alea nu se mai fabrica.
Cauta bibe in meniu, in manualul lui, tebuie sa gasesti fubctia unde introduci parola de wi-fi si dupa spor la vizionare

| eusuntcipi explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Este LED TV, scuze, greseala mea

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Te-ai grabit si fara sa vrei ai cumparat un tv normal crezand ca are wi-fi nu?
Ehh, daca vrei neaparat sa-l faci smart tv, achizitiineaza-ti un Google Chromecast.
Bafta

| eusuntcipi explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Cam asa

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru eusuntcipi):

Nu merge sa conectezi rutter la el tocmai pentru ca nu este smart, deci mai pe intelesul tau nu are inauntru nici o piesa electronica ca sa ti capteze semnalul de internet