| fuzzy6 a întrebat:

happy. tocmai ce mi-am cumparat un HTC Wildfire si as dori sa setez sa mearga netul pe el ( de pe cartela, nu cel wireless ). eu am cartela pe orange si pe vechiul telefon mergea netul fara probleme, dar acum nu merge. cum sa-l setez sa mearga? (am incercat pasii de pe orange, dar nu am reusit )

2 răspunsuri:
| DeathDealer a răspuns:

Salut. intra pe orange.ro, dai la setari automate, scrii numele telefonului apoi scrii nr de telefon. dupa ce ai primit setarile le memorezi si le setezi ca implicite. trebuie sa mearga. imposibil.

| fuzzy6 explică (pentru DeathDealer):

Nu merge nici asa, imi spune ca pentru telefonul meu nu se pot folosi setarile implicite.