| MarinusDragoi a întrebat:

Tocmai ce mi-am cumparat un laptop Asus X540L si am incercat sa-i instalez windows 7, si cand am dat instal la windows, nu imi apareau partitiile, imi scrie "A required CD/DVD drive device driver is missing" ce trebuie instalat? ca, nu stiu. imi pune cineva un link cu ce sa descarc si ce trebuie sa instalez, va rog.
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi unitatea optica defecta sau DVD-ul cu Windows. Nu mai bine incerci cu Rufus pe stick? E mai usor!

| MarinusDragoi explică (pentru Salontanul):

Cu rufus e facut windows-ul. e bootat pe stick

| MarinusDragoi explică (pentru Salontanul):

Cu rufus am facu windows-ul pe stick

| Salontanul a răspuns (pentru MarinusDragoi):

Poate ca este mai vechi laptopul? Nu booteaza se pe stick?

| K0sti a răspuns:

Pai in primul rand sa-ti faci partitiile MBR, nu GPT cum sunt acum, win 7 nu stie GPT! Dupa care continui cu ce ai inceput!

| laurentiu80 a răspuns (pentru K0sti):

E posbil si asta, dar cel mai posibil este ca win7 trebuie instalat in modul UEFI!
https://www.youtube.com/watch?v=sDm8rWr3dV8

| K0sti a răspuns (pentru laurentiu80):

Niciodata nu am instalat win 7 in modul UEFI...deci?