| EdyMaxHD a întrebat:

Tocmai mi-am luat o cartela(SIM) de la Frog si a venit cu extraoptiunea FROG Enjoy cu internet web'n'walk. Problema este ca pe cartela sunt 2 configurari de internet(Cosmote internet si web'n'walk) care nu functioneaza. Am incercat si alte setari de pe net, atat de pe site-ul COSMOTE cat si de pe forumuri insa nu au avut niciuna vreun efect. Ce recomandari aveti?
Mentionez ca am un Samsung Galaxy Fit cu Android 2.3.4.
Funda daca imi dati setari care merg!

3 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Du-te la cosmote si fa-le reclamatie.

| EdyMaxHD explică (pentru Mwha):

La asta ma gandeam...adica am auzit mai multi prieteni ca si ei au avut problema asta si au fost la Cosmote; la unii s-a rezolvat, la altii nu...

| hp8510p a răspuns:

Ne-am gasit perfect.Am acelasi telefon cu acelasi android si tot cartela frog.
1.Intri in setari>wirelles si retea>retele mobile>nume punct acces
2. faci un nou apn apasand tasta din stanga telefonului(cea pentru optiuni)
3.la nume scrii webnwalk(nu web'n'walk)
4.la APN scrii wnw
5.la nume utilizator wnw
6.la parola wnw(nu ti se va cere niciodata parola)
7.la tipul autentificarii alegi pap sau chap
8.la tip apn setezi internet
P.S-la proxy, port, server, mmsc si celelalte le lasi asa, nu umbli la ele
9. dupa ce ai facut toate astea dai optiuni din butonul cu touch si dai salvare
10. dupa ce dai salvare iti apare lista cu webnwalk, cosmote internet si cosmote mms si selectezi webnwalk(bulina verde sa fie in dreptul lui)
11.inchizi si deschizi inapoi telefonul
12. daca nu ti-a aparut doua sageti cu o litera langa ele langa semnal tii apasata tasta de blocare/inchidere si dai mod retea de date sau ceva de genul si gata