| eusuntcipi a întrebat:

Tocmai mi s-a cerut de la Facebook sa încarc o fotografie cu mine pentru a îmi confirma identitatea. Am făcut poza pe loc și am trimis. Nu știți, cât trebuie sa aștept? Am mai pățit odată asa cu un alt cont dar îmi cerea sa încarc o fotografie cu un act de identitate, am ales buletinul. Atunci a durat doar 2zile. Asa ca dacă știți, va rog să-mi spuneți. DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca nu ti-a cerut o poza de-a ta, ti-au cerut un ACT DE IDENTITATE CU POZA, care sa-ti confirme identitatea, ceea ce inseamna ca trebuie sa trimiti buletinul scanat sau pasaportul, unde ai datele tale personale din actul trimis, trebuind sa coincida cu datele din contul tau de FB, inclusiv data nasterii.
Poza care ai trimis-o tu, nu este valabila si nici ceea ce ti-au cerut ei, pentru ca nu este un document de identitate legal.

| eusuntcipi explică (pentru Violleta2022):

Nu mai contează, oricum mi l-au deblocat deja!

1 răspuns: