| Deejay9051 a întrebat:

trojan gen 2 poate inregistra datele ca un keylogger sau doar iti umbla prin computer si iti sterge programe? se poate elimina de tot cu norton antivirus free trial? funda va rog!

Răspuns Câştigător
| cflorin11 a răspuns:

Prietene ala e crack de la office daca nu ma insel (nu este virus sigur ci doar ilegal) si logic ca antivirusul il vede ca virus

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ce fisier este? trojan gen este un simplu nume pentru trojan. daca stii fisier-ul incarca-l pe https://www.virustotal.com/ si dupa pune link-ul aici ca sa stiu despre ce e vorba.

| cflorin11 a răspuns:

Iti umbla prin computer si iti sterge programe. merge norton

| Deejay9051 explică:

Tocmai am adus laptopul de la schimbat de windows si mi-a gasit trojan gen 2 antivirusul norton si l-a sters, era in windows / krmsetup ceva de genu, am mai dat de 2 ori scanare si nu l-a mai gasit... se mai poate afla inca acolo?

| Deejay9051 explică:

Am reinstalat iar nortonul si am dat scanare si l-a gasit iar si l-am cautat cu search in C / windows si se numea kmsemulator.exe angry e keylogger? l-am sters cu delete... s-a dus sau a ramas?

| cflorin11 a răspuns (pentru Deejay9051):

Prietene ala e crack de la office daca nu ma insel (nu este virus sigur ci doar ilegal) si logic ca antivirusul il vede ca virus

| Deejay9051 explică:

Am dat o scanare fara safe mode cu malware bytes si l-a gasit si l-a sters iar apoi am dat 3 scanari in safe mode si nu a mai gasit nimic iar azi dimineata inca o scanare in safe mode si nimic... big grin ce credeti? l-a ars?