| DanielTop123454321 a întrebat:

un an in urma am avut un arduino nano si am cumparat un Senzor HC-SR04(ultrasonic), l-am conectat si apoi arduino a ars(pai totusi e ceva cu acest senzor sau eu am facut conectiunea gresita?), acum doresc sa-mi iau un Arduino UNO, SI intrebare principala e ca o sa mearga inca acest senzor dupa arderea acelui arduino nano, nu va arde acest arduino(UNO)?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Pai cum? Tu nu folosesti o protectie sau ceva? Esti sigur ca senzorul scotea voltajul suportat?