| ioanandrei a întrebat:

URGENT Ce ati alege dintre un procesor quad core la 2.2 ghz cu un adreno330 si 2 rami si un procesor octa core doar de 1.2 ghz, dar pe 64 biti cu un mali 450 si tot doi gb de ram? ce credeti ca s-ar misca mai bine, in special in jocuri? Mersi mult anticipat

Răspuns Câştigător
| modjolica a răspuns:

Quad-core-ul...Octa e prea mult, cel putin multe aplicatii sunt facute pentru folosire 2-4 core.Plus ca va consuma mai multa baterie octa-core-ul

| ioanandrei explică (pentru modjolica):

Comparatia este de fapt intre un LG g2 si un Huawei p8 lite. pe mine m-a atras arhitectura pe 64 biti si faptul ca Huawei este lansat mult mai recent. si mai e si la o oferta buna

| ioanandrei explică (pentru modjolica):

Ok consuma consuma dar se va misca mai bine? nu stiu ce sa zic nici de procesorul grafic...

| modjolica a răspuns (pentru ioanandrei):

Imi va merge orice aplicatie pe Huawei, fara nicio problema

| ioanandrei explică (pentru modjolica):

Ok. mersi mult! doar atat ma interesa daca huaweiul e ceva mai potent ca LG g2 ul. Daca e atunci e perfect. Mersi

| sltlp a răspuns (pentru ioanandrei):

In cazul asta, g2-ul e cu mult mult mai performant. VEzi ca p8 lite e de fapt un 2*quad core, 4 din ele sunt foarte lente, dar consuma putin, si celelalte 4 is de performanta medie cu consum mediu(nu pot functiona mai mult de 4 nuclee la acel procesor simultan). G2 are doar 4, insa pot functiona toate 4 simultan si is de performanta.

15 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai bine spuneai ce nume au procesoarele alea. SAU mai bine zis, despre ce dispozitive e vorba.

Răspuns utilizator avertizat
| Matei17dmc a răspuns:

Adreno