| iintunericul a întrebat:

Salut TPU
va rog ajutati-ma
am un router D-Link DIR-605L (luat nou, de ieri)
si nu stiu cum sa il configurez sa il fac sa mearga de la pc
am windows 7 si in patratetul ala unde e netul, cand bag routerul imi arata triunghiul ala galben (cablurile sunt toate conectate bine 100%)
am net de la RDS
imi trebuie doar partea care se face in pc, si cum
DAU FUNDA
P.S. am primit si un CD dar pe el e doar tutoriale, pe care nu le pot intelege
explicati-mi va rog mult

1 răspuns:
| David_New_1992 a răspuns:

Trebuie să-i suni pe cei de la RDS. Ei ți-l configurează și tu nu trebuie sa faci nimic...
Sau...
Baga cablul de la internet în router(dacă nu ai cu modem) în slotul WAP sau cum se numește... cablul pe care ți-l da la router baga un capăt în pc și un capăt în alta gaura de la router...(aceiași chestie ți-o zice și pe cd). După bagi cd, dai next, next, etc.