| Marian1002 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Azi practic a aparut Windows 10. Eu am licenta la Windows 7 si indeplinesc toate cerintele, dar eu inainte de ziua asta (adica inclusiv ieri) am avut windows update-ul dezactivat. Acum am incercat sa descarc (si sa instalez) toate update-urile inclusiv KB3035583 si mie nu imi apare nici-o iconita in taskbar langa ceas. Vreau sa stiu daca e prea tarziu sa imi fac upgrade-ul gratuit la windows si daca nu, cum pot ca am incercat toate solutiile de pe forumurile Microsoft si altele. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Salut,poti incerca cu tool-ul creat de Microsoft pentru upgrade dar nu stiu daca iti activeaza windowsul. Logic ar fi sa ti-l activeze.http://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

| mihai69 a răspuns:

Eu am avut (i mai am) pe bară (la win 8.1) o iconită cu „precomandă

| singuraticul90 a răspuns:

Sistemul de operare Windows trebuie să fie Autentic (Genuine) i activat corect. Dacă folosii copii Windows piratate, iconia nu apare

| Marian1002 explică (pentru singuraticul90):

Pai este...am specificat ca indeplineste toate cerintele

| Marian1002 explică (pentru Marian1002):

Este autentic

| singuraticul90 a răspuns (pentru Marian1002):

Sau incearca asta. descarca fisierul https://www.dropbox.com/s/nbaev1drk530zl1/ReserveWin10.cmd?dl=0 si salveaza-l undeva pe hdd, de ex. D:/temp. Deschide ofereastră de cmd – commandprompt cu drepturi de admin (click dreaptasi Run as admin) si scrie D:/Temp/ReserveWin10.cmd. Scriptul poate rulaîntre 10-30 de min cu mesaje în fereastră la anumite intervale. Îl maipoti rula încă o dată, dacă nu afunctionat din prima. Dacă tot nuapare după acest timp, atunci este oproblemă cu licena ta saualtceva nu este în regulă. Sau. Cauta folderul GWX în folderul deWindows si ruleaza aplicatia GWX din el. Sau. Control Panel -> AdministrativeTools -> Task Scheduler -> aicideschizi Task Scheduler Library -> Microsoft -> Windows -> Setup -> GWXTriggers -> Run. daca nici asa nu merge, reinstaleaza win si updateaza-l :).