| BlackEdition a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, mi-am cumparat de la eurogsm.ro doua carduri kingstone de 32 gb (Card de memorie Kingston microSDHC 32GB clasa 10 + adaptor SD) si cand le pun in telefon nu imi arata ca s-au conectat, am incercat in 3 telefoane si nimic. Oare amandoua cardurile sa fie stricate? Sau trebuie formatate pe pc, prin telefon setari? Ce trebuie sa fac? Ajutati-ma.
Funda!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Te-ai gandit ca poate telefoanele nu suporta card de 32gb?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi cardul in adaptor, apoi in laptop.Deschizi my computer si il vede acolo.dai click dreapta pe card si apoi pe Format.Alegi NTFS si apoi dai start.Ok si ti-l formateaza. Incerci apoi sa il bagi in telefon si vezi daca ti-l vede. Daca nu, atunci ori nu suporta tel ori....nu stiu nici eu.

| BlackEdition explică:

Telefoanele in carenam pus cardul sunt Samsung galaxy J5 J500lte duos