| aloken a întrebat:

vin cu o intrebare legata de viteza internetului.Am facut un test pe un site iar rezultatul este http://imgur.com/iWgeccm,sunt nelamurit inlegatura cu viteza.Pe Bit descarc 9-10 MB/S iar in acea poza arata 94.74 MB/S, 94.74 MB/S inseamna 9.4 MB/S? sau 94 de MB zdraveni cum ar veni 100 de MB si daca inseamna 94 de MB zdraveni dc mi-se descarca pe Bit cu 9-10MB.Stiu ca e o intrebare cam stupida dar mereu m-am intrebat.

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Se imparte la 8. Daca ai 80mb/s real e 8mb. Dar 8mb in acest exemplu inseamna download+upload impreuna. Daca ai 94.74 real ai de fapt 11, 84 mb dw+upload. Daca nu iti vine cu atat nu ai gasit sursa puternica.

1 răspuns:
| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Daca ai 80mb/s real e 10 mb - corectez