| GansAlex a întrebat:

Voiam sa invat programare web si nu stiam cu ce sa incep, ce este mai usor pentru incepatori? XHTML, HTML sau HTML5? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

HTML este mai usor dar are aplicabilitate limitata. Mergi cu HTML5, nu trebuie sa il inveti pe tot dintr-o data. Cele mai multe taguri sunt independente.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ee na, invata tu HTML simplu, XHTML si HTML5 sunt doar extensii, o sa vezi tu pe parcurs ce sa mai adaugat. Baza tot html e

| johnnny123 a răspuns:

HTML nu este un limbaj de programare, este un limbaj de mark-up. Mare diferenta.

Daca vrei sa inveti programare invata PHP.

| GansAlex explică (pentru johnnny123):

Ce poti sa faci in PHP? In ce consta?

| MunteanuIoan a răspuns:

HTML e chiar foarte usor.

| NexusHELPER a răspuns:

HTML este chiar usor si poti invata de pe youtube