| baldabaclost a întrebat:

Vrea sa-mi schimb poza de profil pe facebook si nu pot...de ce nu pune poza intreaga, de ce trebuie sa o decupez? nu vreau sa o decupez. funda cine stie cum sa o schimb fara sa o decupez!
merci :*

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mareste cadrul de decupat, pe toata poza si astfel, o sa o decupezi pe toata. Iar după o setezi ca poza de profil.

| baldabaclost explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa o maresc pe toata poza, doar pe o parte din ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca poza este mai mare decat cere.Cum poti pune tu un tablou mai mare decat peretele? Mergi in google la picmonkwy, aduci poza acolo dai in stanga la resize si o faci mai mica.Salvezi poza in computer si o aduci de acolo la profil.Pe cea modificata bineinteles. daca nu reusesti din prima, mai faci odaat si mai mica. Poza va fi acceptata dar mult mai mica, banuiesti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e din cauza ca poza e mult prea mare pe mine nu m-a lasat o data sa postez o poza ca era prea mica

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Nu prea merge. Incearca asta : Pune rama in jurul pozei si astfel iti va cere sa decupezi ce iti doresti.

| baldabaclost explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Ideea e ca eu vreau ca poza sa ramana intreaga, nici decum decupata.merci oricum

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru baldabaclost):

Pai daca pui o rama in jurul ei sau lasi spatiu alb iti va decupa exact poza. Cum faci rama nu stiu exact dar vezi tu.

| baldabaclost explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Ai mai incercat? a mers?

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru baldabaclost):

Am mai auzit la altii. Dar nu stiu bine cum. In paint cred.

| baldabaclost explică (pentru CatelusaCuParulCret):

De acolo sa-i pun o rama?

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru baldabaclost):

Sa lasi un spatiu marcat gen o rama. Nu stiu doar ti-am dat o sugestie.

| baldabaclost explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Si cum pot face asta? big grin