| Daniel235 a întrebat:

Vreau o placa de baza pentru fx 6100 dar sa aiba si sata 3 si sa fie cam 200 de lei! Caut de ceva timp si nu gasesc!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cea mai ieftina placa cu sata 3 e asta
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/980de3-u3s3/

Sub pretul asta gasesti doar cu sata2

| DeyCj a răspuns:

Și S-ata II ce are.Nu se simte diferența.Asta e o chestie comercială mai mult, la fel cum era la plăcile video cu PCi express versiunea 3.Deci recomand de banii ăștia o placă de bază ce are porturi Serial ATA II.Succes

| Daniel235 explică (pentru DeyCj):

Pai daca am hard sata 3 si pun pe o placa de baza cu sata 2 o sa mearga?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Daniel235):

Da, o sa functioneze, sunt compatibile.

| DeyCj a răspuns (pentru Daniel235):

Normal că da.100% va funcționa. happy