| Vlad_Ion_1960 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un laptop de gaming. Am un buget de 4000 de lei
As dori cateva modele bune (de preferat Asus)
Multumesc anticipat!

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu as cumpara unul cu placa video 1060 nVIDIA si m-as juca gta 5 pe vr

| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......dos-black/ cel mai bun la specificatii, e si ASUS.
https://www.pcgarage.ro/......cklit-2yr/ are procesor mai slab dar si o placa video mai puternica.

Acum depinde de tine ce alegi : daca doar gaming, varianta 2. Daca vrei si multitasking, editare, sau alte activitatii, prima varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele din seria ROG.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cumparat pana la urma un laptop de gaming?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da.
De ce nu recomanzi Lenovo?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Recomand Lenovo 720

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai cumparat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Lenovo e praf sincer"
Yeah, thanks for the heads up.

Si mie mi-a zis cineva care lucreaza la service ca HP sunt printre cele mai des stricate. Si pe eMAG rar vad un review de 4 -5 stele la alea HP.
Daca chiar se incinge tare, e nevoie sa iei si cooler.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

P-ala din intrebarea de atunci.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e adevarat, HP se incing puternic, are dreptate, poate sa fie de la caldura de afara poate, atunci recomand Lenovo 720 desigur cu 1060 nVIDIA, merge vr e super

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

HP-urile au gama Omen si sunt rentabile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ti-ai editat raspunsul, not cool.

Astea de gaming in general se incing, de aia trebuie si cooler.
Acum cativa ani am avut o perioada scurta un Lenovo de gaming si mi-a placut cum se comporta in jocuri, dar aveam cooler. Probabil si ala ajungea la service daca il lasam fara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Ah, alea Omen da.
Eu ma refeream la restul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa induc pe cineva in eroare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Lenovo e praf", da, trebuia sters.
Dar restul nu prea. Nu e nimic rau sa zici ca ai trimis un laptop de 2x la service, asta tine de experienta personala si lumea trebuie sa afle, dar asta nu inseamna ca Lenovo e praf overall.

Cand anume stergi si toate raspunsurile generalizate despre femei, ca sa nu mai induci lumea in eroare?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi ar lua secole, probabil sa sterg, dar cred ca omul nu este influentat de un strain de pe TPU, in fapt nu asa se influenteaza omul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

I was messin' witcha.
Insa generalizarile cu barbatii inalti ma zgarie pe creier.
Da, cand e vorba de femei merita sa generalizezi. E si mai practic, pentru ca economisesti timp.
Dar mai ales aia cu iepele de aproape 2m imi da cu rosu.
Nu tin minte sa fi fost atrasa mental de vreun slenderman din asta.
Inaltimea e fix pl cand e vorba de ce conteaza cu adevarat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand in 90% din cupluri el e mai inalt ca ea, clar e un adevar

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De acord. Dar plmm, prea se exagereaza cu aspectul asta.
Ok, se intampla sa compenseze cu altceva iepele alea. De unde stii tu ca tipele cuplate cu aia nu ii inseala cu cineva mai mic de inaltime? De unde stii tu ca aia sunt toti niste zei cu sula mare si buni la pat si free of being cheated on?
Asta e problema ta, ca ii tot venerezi si ii pomenesti peste tot ca pe niste modele absolute de barbati perfecti dpdv fizic.
Ok, namila te domina si te protejeaza.
Asta nu e totul.
Eu una nu ma ud la gandul ca ma domina un prostavan anost de 2m.
Dominarea adevarata e aia mentala, cu creierul domini, nu cu o sula care da in tine, fiind la fel de anosta ca si posesorul ala care asudeaza ca ultimul gibon deasupra ta.
Si asta e valabil la toate femeile cu standarde.
Aia cu afisatul pe strada si oriunde cu namila la brat e doar ca sa dea bine. Pur estetica. Asta e standardul de virilitate, ok. Dar nu mai traim in evul mediu.
Inaltimea nu te face nici destept, nici cu sula mare si nici alpha.

Si ca sa dau si eu un numar, 1.65m-1.70m e perfect ok. Ca tot vad pe aici numere numai de 1, 80 in sus in mod obligatoriu.
Daniel Radcliffe are 1.65. E un sex symbol. Si sunt destule sex symboluri cu inaltimea asta. Si ghici ce? Au succes nebun la femei. Pentru ca si au cu ce compensa inaltimea big time.

Asta e problema, cand nu ai cu ce compensa, fiind mai mic de inaltime, nu te astepta sa ai succes la femei.
Orice frustrare, nemultumire cu privire la propria persoana se simte si atrage si dezinteresul altora asupra ta. Ca tot ziceai pe aici de aia care te-a jignit dpdv fizic zilele trecute.
Asta nu se intampla daca nu erai vulnerabil si cu stima de sine scazuta in fata ei.

Si ii excludem pe aia care jignesc pe altii mai puternici decat ei, doar ca sa-si ascunda complexele si frustrarile, avand ura pentru cei multumiti cu ei insisi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In viata asta este o selectie sexuala =o fac femeile
o selectie naturala
e ambele au dus specia unde suntem, deci a fi inalt a fost un lucru benefic in evolutia omului, de asta femeile inca prefera asta, monogamia a dus la aparitia frustratilor, si multi frustrati singuri devin ciminali sau se opun societati

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar ai mers cam departe cu criminalitatea. Intr-adevar, multi frustrati sexual devin violatori si criminali, dar nu e o regula.

Sunt destui criminali care omoara din placere. Ted Bundy de exemplu era un sexos care ademenea sexual orice femeie si le viola si omora ca sa-si satisfaca fanteziile. De criminalii ca el ce mai zici?

Din pur narcisism poti dezvolta placerea de a omori oameni pentru ca adori sa fii placut si iubit de femei, si asta iti usureaza eforturile si persuasiunea de a le atrage in capcana. Aceste cazuri de adoratie personala extrema si de sexosi manipulativi pot egala cazurile de frustrati sexuali naspeti sau whatever have you.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, nici eu nu sunt un criminal

| GanduriDeCafea a răspuns:

Daca vrei de gaming cauta din seria ROG, daca vrei gaming mai serios recomand mai degraba un pc din componente alese happy Bafta happy