| Rozaliul a întrebat:

Vreau sa cumpar un TV de pe CEL.RO si nu prea inteleg cum e treaba cu comanda...adica scrie acolo ceva de mail si e un nr. de telefon dar nu inteleg trebuie sa ii sun sau sa le trimit un mail si cine a folosit acest site, pot comanda la orice ora sau au un program? Daca ar putea cineva care a comandat de pe CEL.RO sa-mi explice cum se comanda, si as mai avea o intrebare:CEL.RO e un site serios si de incredere? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA big grin big grin!

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Da, este un site destul de serios (eu nu am avut probleme).
Cand iti depui comanda (o poti face la orice ora) si iti cer emailul si nr. de telefon le scrii acolo iar apoi, dupa ce ei vor primii comanda ta te vor suna ca sa o valideze. Dupa ce ai plasat comanda tu nu mai ai nimic de facut, doar sa astepti telefonul lor, apoi coletul happy

| Rozaliul explică (pentru iamSeBy):

Si comanda o depun la telefon, nu?

| iamSeBy a răspuns (pentru Rozaliul):

Nu, dupa ce iti alegi produsul ii dai "adauga in cos", apoi de la cos, daca nu mai cumperi si altceva, ii dai "Sunt client nou" (scrie putin mai jos sub lista cu ce cumperi in care e inclus si transportul) daca nu ai cont la ei pe site, completezi toate datele si apoi ii dai trimite comanda. Apoi te vor suna ei atunci cand vor primii comanda, in intervalul lor oral de functionare (deci daca dai comanda acum probabil te vor suna maine), tu le confirmi comanda si adresa la care vrei sa primesti coletul si cam atat. Daca mai e altceva o sa iti zica tipa la telefon.

| Rozaliul explică (pentru iamSeBy):

Doamne feri ce complicat.Iti multumesc pentru ca mi-ai explicat.Probabil o sa dau comanda astazi.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat