| IlieFloryn1992 a întrebat:

vreau sa fac si eu o copie de pe un cd cu windous pe altul dar nu stiu cum, precizez ca am nero 8. Multumesc cel mai bun raspuns va avea funda

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intri in nero start smart -> backup -> burn image to disk ( din care ''image'' este acel fisier iso cu sistemul de operare )

Bft!

| horia2012 a răspuns:

Foloseste functia "copy cd". Bagi CD-ul, copy cd", dupa ca va termina o sa scoata CD-ul tau si o sa-ti ceara un CD/DVD gol.

| dinucristian2000 a răspuns:

Cu nero 8 nu merge din cate stiu. incearca cu power iso e foarte bun. eu pe acela il folosesc si nu am probleme. cel mai simplu intri aici la linkul acesta si downloadezi power iso http://www.oldapps.com/poweriso.php?old_poweriso=6695? download dupa ce il instalezi faci vazut in toate casutele acelea de la sfarsitul instalarii si intri din desktop in power iso. dai click pe continue unregistered dupa aceea bagi cd-ul cu windows in calculator, astepti pana il citeste si dupa aceea dai la tools, make cd/dvd rom file nu umbli la source drive, destination file dai pe iso, alegi unde vrei sa gasesti iso-ul dai ok si astepti. dupa ce termina scrii pe cd celalalt cu nero imaginea din folderul unde este windows-ul facut de tine. sper ca am fost de ajutor