| Mosic_Adrian_1994 a întrebat:

Vreau sa fac un upgrade de la 1050ti la un 1070 dar am o dilema, placa mea video recenta adica 1050ti ul nu are alimentare separata, iar placa video pe care vreau sa o cumpar adica 1070 ul necesita 1x8 pin pci-e ce pot face in cazul acesta?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce sursa ai? Majoritatea au alimentare 8pini pentru placa video.

Asa arata https://images-na.ssl-images-amazon.com/......92578_.jpg

| Mosic_Adrian_1994 explică (pentru Intruder19):

Nu stiu modelul e un pc gata asamblat dar e o sursa slaba

| Intruder19 a răspuns (pentru Mosic_Adrian_1994):

Atunci ai nevoie de alta sursa.

| CM7YRE a răspuns:

Exact aceeasi intrebare: ce sursa ai? Si ce alte componente mai ai, ce carcasa? Trebuie sa fie o sursa ok sa-ti duca placa, sa n-o ai la limita. Daca ai un 6+2 pin la ea, ala e 8-ul tau. Vezi sa-ti si incapa in carcasa, ca o iei degeaba daca e mare.