| Mattx a întrebat:

Vreau sa ii fac un update la android pe un telefon Samsung gt-i5500 cu cyanogenmod 7 si cu android 2.3.7 gingerbread. Vreau sa ii bag android 4.0.4 sau oricare, numai sa fie Ice Scream Sandwich. Ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Ice "Scream" Sandwich a fost numit de multi versiunea care manca bateria.
Oricum 4. X.X este mult prea mult pentru acel telefon.

| hp8510p a răspuns:

Eu zic sa nu faci greseala asta.O sa-ti mearga foarte greu, wifi nu o sa mearga, nici bluetooth, nici camera si nici sa suni

| Mattx explică (pentru hp8510p):

Dar daca o sa-mi bag cyanogenmod 9 sau 10?

| hp8510p a răspuns (pentru Mattx):

Nu conteaza ce CM bagi...eu cu 10 am bagat pe un galaxy fit si nu mergea aproape nimic la el....asa o sa ti se intample si tie, mai cauta pe net pareri despre update-uri din astea cu CM si o sa vezi si tu ca faci o alegere gresita

| Mattx explică (pentru hp8510p):

Eu am cyanogenmod 7 si merge foarte bine, dar vreau sa ii fac o schimbare.

| Mihai_Iosif_1983 a răspuns:

Fa-ti ca merge super bine