| SocoDenis a întrebat:

vreau sa imi cumpar o pereche de casti cu microfon dar la laptop-ul meu are deja un microfon incorporat si am loc sa bag doar o nufa. Cum pot sa conectez si microfonul si castele si sa folosesc microfonul de la casti?

9 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ar trebui sa existe doua mufe. Una pentru audio, pentru boxe, casti, iar cealalta pentru microfon extern. Daca nu are decat pentru casti, va trebui sa folosesti microfonul incorporat. Castile cu microfon pot deveni utile atunci cand le vei conecta la un pc, care nu are microfon incorporat. E o investitie buna.

| SocoDenis explică (pentru dannyel86):

Dar mie imi trebuie microfonul de la caste nu cel de la laptop

| KodrutZ a răspuns (pentru SocoDenis):

Cel de la laptop e de regula mai bun decit cam orice microfon de la castile astea "de gaming" asa ca nu inteleg ideea.

| SocoDenis explică (pentru KodrutZ):

Pai acesta cnu este mai bun se aude foarte incer chiar daca l-am dat la maxim

| KodrutZ a răspuns (pentru SocoDenis):

Hmmm, posibil sa te ajute la ce vrei tu o placa de sunet externa pe USB. Altfel nu prea vad rezolvare. http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/logilink/usb-virtual-3d-ua0053/

| SocoDenis explică (pentru KodrutZ):

Si atunci mi-ar functiona microfinul de la caste?

| KodrutZ a răspuns (pentru SocoDenis):

Probabil. happy

| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Daca casti sunt cu jack de 3.5 mm il conectezi la laptop si va intra automat mic de la ele/

| SocoDenis explică (pentru Dimitrik):

Nu mi se conecteaza automat