| BlackBoyHD a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un cablu HDMI sa conectez PC-ul la un TV LED. Placa video nu are mufa HDMI dar placa de baza are. Daca conectez cablul HDMI-HDMI din placa de baza direct la TV voi avea sunet pe TV?

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Deci ai HDMI doar la placa video integrata de pe placa de baza. daca o folosesti pe aia iti va merge altfel, nu.

| BlackBoyHD explică (pentru DimLight):

Care pe aia ca nici nu stiu care elaughing pe placa video (dedicata) de la nVIDIA (geforce GTS 450) am doar 2 mufe DVI si cred ca una mini-HDMI. si un pic mai sus de mufa de net am o mufa VGA si mai sus HDMI. Placa mea de baza: ASUS P7H55-M. Nu stiu daca am vreo placa video integrata in placa de baza. TE ROG Raspunde-mi repede daca imi raspunzi corect FUNDA

| DimLight a răspuns (pentru BlackBoyHD):

Pai prin hdmi trimiti si video si audio si merg si controllere, sincer n-am experimentat pan acum, dar din ce zici daca ai mini hdmi pe placa video actuala iti poti gasi un hdmi to mini hdmi si reolvi problema direct. de asta am zis ca HDMI ai de placa de baza dar ea transmite semnalul video doar daca nu e activata o alta placa video iar tu ai gts 450-ul, intreaba pe cineva care a mai folosit, eu nu mai am mufa hdmi ca iti ziceam exact cum merge.

8 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Daca vorbesti doar de sunet cred ca poti dar nu vei avea si video, evident

| BlackBoyHD explică (pentru DimLight):

Eu vreau sa stiu daca merge si video si audio pe mufa HDMI din placa de baza. De ex vreau sa pun un film pe PC si sa se auda sunetul filmului pe TV dar sa si vad imaginea (filmul) ai inteles?

| DimLight a răspuns (pentru BlackBoyHD):

@-ultimul comentariu. exact cum am mai zis, tie semnanlul video ti-l trimite prin placa video activata deci prin 450. daca activezi din bios placa video integrata pe placa de baza, ca sa transmiti prin hdmi o sa iti mearga doar ca nu o sa ai performanta 450-ului. daca vrei doar pentru filme e ok. dar cand te joci iar trebuie sa activezi 450-ul.

| BlackBoyHD explică (pentru DimLight):

Mersi mult

| BlackBoyHD explică (pentru DimLight):

Deci eu nu stiam sigur daca am placa video integrata pe placa de baza si cum o activez. sper sa gasesc prin bios.

| BlackBoyHD explică (pentru DimLight):

Pai nu am rezolvat nimic pentru ca tata nu a mai cumparat ca nu e sigur ca merge nu pot sa il convig ca mergesad