| RazvyCrazV a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un card de memorie dar nu stiu cum sa setez telefonul meu(un Samsung Galaxy Trend Lite Duos)sa instaleze aplicatiile direct pe card.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se instaleaza pe card pentru ca nu ar functiona corespunzator sau deloc.A doua varianta este cea mai plauzibila.Sunt aplicatii care muta alte aplicatii in card.Dar o mica parte se pot muta. Unele mai putin importante pentru functionarea telefonului.

| andyiosua a răspuns:

Nu cred ca poti sa instalezi pe card, dar poti sa instalezi aplicatia pe telefon apoi o muti in card din manager activitati.