| nicaseby a întrebat:

Salut TPU
Vreau sa imi cumpar un card de memorie pentru telefonul Orange Roya, am in el un microSD de la Sandisk de 1GB dar am vazut pe eMAG Hama microSD la 16 GB,vreau sa stiu daca mi se va potrivi in telefon, e acelasi card doar ca de fabricat de alta firma? Si trebuie neaparat Sandisk microSD? Mi-ar merge si cu cel de la Hama?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Din specificatiile telefonului, suporta pana la 32gb card micro sd,
nu trebuie sa fie neaparat aceeasi firma, depinde sa fie clasa cat mai mare, exemplu clasa 10 sa fie rapid in citire si scriere

uite aici micro sd uhc clasa 10 ( http://www.emag.ro/carduri-memorie/c )