| AlexBoy88 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un monitor nou.
Am gasit unul cu Rezolutia de 1920x1080
Am placa video (ASUS nVidia GeForce GT440 1 GB ddr5 )
Aceasta placa video suporta rezolutia la monitor, este compatibil, va merge daca il cumpar?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Va functiona fara probleme. O sa apara probleme daca vrei sa te joci pe rezolutia aia, deoarece placa nu este suficient de puternica pentru jocurile actuale.

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Placa video va scartai in jocuri pe rezolutia aia.
Recomand asa iti iti un hd7770 1gb ddr5 macar sau hd7790 1gb ddr5.Asta daca vrei sa te joci ceva pe monitorul ala

| TheHellBoyHB a răspuns:

Placa video conteaza doar la jocuri video dar inrest poate sa aiba si 2012X2013 rezolutia monitorului

| panda2013 a răspuns:

Da va merge este un monitor foarte bun