| Anoniq a întrebat:

vreau sa imi cumpar un pc dar am un buget foarte redus, daca cumpar un procesor cu placa video integrată, pot sa ii pun pe viitor o placă video dedicată?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

O sa poti, ca placa dedicata o pui pe placa de baza. Trebuie doar sa iei o placa de baza care are si loc pentru placa video dedicata.

| LPCTSTR a răspuns:

Da, toate placile de baza au slot pentru placa video dedicata.

| nicu991 a răspuns:

Mergi pe un Ryzen 5 3400G de la AMD, are grafică integrată cu care poti să faci si ceva gaming.

| Alive99 a răspuns:

Salut,poti face asta doar daca ai mufe integrate in placa de baza.Succes

| Salontanul a răspuns (pentru Alive99):

Locul unde se monteaza placa video se numeste slot. Mufele din PC sunt doar cele la care conectezi echipamentul audio. Restul sunt sloturi, porturi si conectori.