| CRISTY_6837 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar Xbox 360 sau PlayStation 3 ( este prima mea consola).
Care este mai buna Xbox 360 sau PlayStation 3 si daca se poate sa imi ziceti de ce este mai buna!

Pret: sa nu treaca de 1000 ron/lei

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Reminisce a răspuns:

Dacă vrei să alegi între PS3 și Xbox 360 trebuie, în primul rând, ai un televizor HD!
De ce aș alege Xbox 360:
*Kinect! Este un device extraordinar, însă are și o mare problemă: spațiul! Într-un apartament obișnuit din România Kinect nu merge. Îți trebuie un spațiu de cel puțin 4m*4m ca să-l folosești.
*Xbox Live. Serverele merg foarte bine, dar accesul la acest serviciu se plătește. Te costă în jur de 150-200 de lei/an.
*Jocuri exclusive: Forza, Halo, Alan Wake, Gears of War.
*Jocurile multiplatform au un + grafic în comparație cu cele de pe PS3. Doar dacă ai ambele console conectate la 2 televizoare poți să vezi diferența.

De ce aș alege PS3:
*Dacă Xbox-ul are Kinect, PS3 are Move! Găsești mai multe detalii pe internet. Este la fel de bun ca și Kinect(părere personală) și nu ai nevoie de atât de mult spațiu.
* PS Network - Serviciul de internet al celor de la Sony. Nu plătești pentru el, serverele se mișcă ok.
*Jocurile exclusive! După părerea mea, la acest capitol PS3-ul câștigă. Sunt jocuri extraordinare cum ar fi seria Uncharted, Heavy Rain, seria Killzone, seria Resistance, seria God of War, seria Gran Turismo + multe altele.

Nici la Xbox, nici la PS3 nu ai nevoie de un spațiu de stocare mare. Cred că 150GB sunt suficienți pentru salvări și demo-uri.

Eu am un PS3 de doi ani și sunt foarte mulțumit de el!

Depinde doar de tine. Dacă vrei mai multe detalii, lasă-mi un mesaj.

| CRISTY_6837 explică (pentru Reminisce):

Baga id-ul asta il lista sa vb : cristy_tdu

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot ps3 am si imi merge bine acum variaza jocurile intre ele doar atat.

| Iulian03 a răspuns:

PlayStation3

Răspuns utilizator avertizat
| BetiT a răspuns:

Iti recomand PS 4, este mult mai bun poti citi un articol aici http://www.betit.ro/xbox-one-sau-ps4-ce-sa-cumperi/ iti vei da seama de ce.

| Capota_Vasilei_1978 a răspuns:

Daca vrei vand eu Xbox 360 elite HDD 120 GB modat +23 jocuri la doar 850 lei daca te intereseaza lasmi e-mail tau.

| Sasuke85 a răspuns (pentru Capota_Vasilei_1978):

Mai vanzi acel xbox 360?