| vganton07 a întrebat:

vreau sa imi cumpar xbox one s dar nu stiu daca e obligatoriu sa ai xbox live pentru a te juca jocuri multiplayer. Și xbox live costa?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Xbox live este un cont gratuit care îl poți deschide pe site-ul:
https://www.xbox.com/en-US/live
Sau pe site-ul Microsoft pentru că aparține de Microsoft.
Detalii: https://www.utilizator.ro/creare-cont-pentru-xbox-tot-ce-trebuie-sa-stii/
Unele jocuri sunt gratuite altele cu bani(card). Dar pentru toate ai nevoie de cont Xbox sau Microsoft (este același lucru, același cont).
Eu am avut telefon cu Windows phone și am fost nevoit să îmi fac cont la Microsoft.
Cei care au Windows 10 la pc/laptop au deja cont de Microsoft și deci și de Xbox live.

| Wr3nch a răspuns:

Da si platesti abonament lunar sau pe 3/12 luni. Dar primesti jocyri gratis in fiecare luna.

| aXy99 a răspuns:

Da si da.

| LaurLaur111111 a răspuns:

Nu iti recomand xbox. din multiple motive. cele mai evidente ce ai pe xbox ai si pe pc prin xbox de la pc tau dai un search si done.
si daca tot vrei o consola ps4 vine acum black friday deci bafta
ps4 pro pentru 4k ecran / televizor daca ai. daca nu e ok si ala normal slime. bafta si o serie de ti o recomand instant cauta pe olx sa cumperi e spiderman / god of war / days gone