| Bogdan48 a întrebat:

Vreau sa imi fac un pc de gaming din piese. Nu am mai facut asta pana acum si nu am mare experienta in ceea ce priveste partea de componente a calculatoarelor si as dori un sfat. Eu am ales componentele astea:

Carcasa : Zalman Z11 PLUS HF1

Placa de baza: Asus Z170 Pro

Placa video : Nvidia GeForce GTX 970, 4 GB GDDR5, 256 bit

Ram : Kingston HyperX Fury, DDR4 2x8 GB (16GB)

Procesor : Intel Core i5-6600k Quad-Core

Sursa : Corsair CX750M, 750Watt, CP-9020061

Cooler : Cooler Master Hyper 212EVO

Hard disk : Western Digital WD10EZRZ Wd Blue 1Tb HDD

As vrea sa stiu daca :
1)Sunt compatibile aceste componente?
2)Sunt bune aceste componente si pot suporta jocuri gen "Cs go, GTA 5, Watch Dogs"?
3)Ar trebuii sa schimb ceva?

Raspunsuri serioase de la cine se pricepe (Dau funda)

PS: Ca monitor am luat : Asus MX279H, 27", Full HD (E bun?)

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Monitorul e super bun piesele sunt compatibile intre ele din punctul meu de vedere ai facut un pc super bun daca te tin banii e super okwinking

2 răspunsuri:
| Robert1999999 a răspuns:

Tu glumesti happy, daca faci acset calculator, o sa ati meraga jocuriile le perfectie, mai ales ca ai bagi procesor de i 5 si 16 gb rami, da sunt compatibile, nu ati face griji happy
O combinatie perfecta.(toate piesele sunt tari)

| TMAIGL a răspuns:

Să iti iei și un ssd pe care să pui Windowsul.