| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac un pc din piese. Cum nu prea sunt foarte familiarizat cu partea tehnica a calculatoarelor as dori sa stiu daca componentele alese de mine pentru calculator sunt COMPATIBILE. (Rog seriozitate si nu raspundeti daca nu aveti cunostintele adegvate)

Placa de baza: Asus Mod SoFM2+ A88XM-E (A88X/MATX)

Placa video: Asus Nvidia GT730-4GD3, 4GB

Ram: HyperX Fury Series Memorie RAM, 8 GB, 1333 MHz, DDR3

Procesor: AMD Athlon II FM2+ X4-860K Processore da 3.7 GHz, 4 MB Cache

Hard Disk: Toshiba DT01ACA100

SSD: SanDisk ReadyCache SSD 32 GB

Alimentator: Corsair VS550, CP-9020097-EU ATX Serie VS da 550 Watt

Cooler: Cooler Master Hyper 212EVO

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Totul bun si frumos, insa elementul cheie e placa de baza. Daca aceea e compatibila cu celalalte componente atunci e ok, daca nu rezuma-te la alta placa de baza mai nou care le accepta.

| BadBoy1998 a răspuns:

Salut, te ajut eu dar spune-mi te rog de unde cumperi componentele sa ma uit la specificatiile lor, sau punemi un link

| Bogdan48 a răspuns (pentru BadBoy1998):

Le cumpar dupa Amazon

| BadBoy1998 a răspuns (pentru Bogdan48):

Eu nu iti recomand sa cumperi de pe amazon, daca vrei imi dai un pret si iti fac un pc sub pretul ala