| Stefan123x a întrebat:

Vreau sa imi iau o carcasa pentru pc si nu stiu cum sa aleg una. Adica de unde stiu ca blaca de baza va avea pozitia perfecta in carcasa si ca se potriveste bine? Dau funda

1 răspuns:
| Alexandri_Laura_1996 a răspuns:

Vezi cat de mare e placa de baza, cate sloturi ocupa placa video si si cat spatiu ai pentru hard disk.ATX,FULL-ATX. MINI-ATX etc.
Intra aici si daca alegi ceva gresit te avizeaza. Aici creezi PC complet http://assembleyourpc.net/rigs/new/select_processor/usd