| Den1470 a întrebat:

Salut TPU,vreau sa imi iau un calculator nou si am gasit doua pe net si vreau sa stiu daca e bun, are si care e mai bun:1)Sistem Desktop Serioux Evolution V3 cu procesor Intel® CoreTM i3 3220 3. 30GHz, 4GB DDR3 1333 MHz, HDD 500 GB.2) Intel i3-3240 3.4GHz 1TB 4GB GT620 1GB.Care e mai bun si de ce...dau funda!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Asta e mult mai bun ca ala
http://www.domo.ro/......_2GB_video

4 răspunsuri:
| Aniu a răspuns:

Tu nu ai spus pentru ce vrei PC-ul...Gaming sau chestii simplu gen stat pe net, filme, muzica?

| Me2 a răspuns:

Amandoua sunt prea slabe pentru gaming, daca vrei sa te ajut cu o configuratie pe piese (iesi mult mai castigat) raspunde la urmatoarele intrebari
1.Ce buget ai?
2.Ce rezolutie are monitorul tau?
3.Ai nevoie de periferice?

| SouLIce a răspuns:

Al doilea este mai bun pentru ca ai o placa video dedicata si un hdd mai mare

| Gabi05 a răspuns:

Nu e niciunul bun, daca vrei sistem bun.lasa bugetul mai jos.Sistemele preasamblate sunt niste petarde.Lasa bugetul