| xPaul001 a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop cu urmatoarele componente: Procesor AMD Dual Core A9-9420P (3. 0Ghz), Placa Video Dedicata AMD Radeon R5 M420, 2 GB si 4 GB de Ram.
Ce parere aveti? Nu ma pricep la componente si nici bani asa de multi nu am, sa pot cumpara ceva mai bun. Credeti ca se descurca in viata de zi cu zi? Sau daca mai ruleaza cate un joc putin mai pretentios? Macar la grafice low.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, iti va rula o parte din jocuri!

| Superior a răspuns:

Precizeaza un buget exact pentru a te putea ajuta cu o configuratie cat mai capabila si exacta. De asemenea ai preferinte (Intel/amd/nVIDIA)? Te intereseaza design-ul sistemului?

| cristiionescu88 a răspuns:

Foloseste aceiasi bani sa ti faci o statie cu CPU Xeon si rulezi toate jocurile din ziua de azi.

| dante94 a răspuns:

Majoritatea jocurilor pana in 2013 iti vor rula bine. La jocurile mai noi trebuie sa te uiti la cerinte si daca te incadrezi la minim iti vor merge(eu am un pc cu i5 quadcore de 3.2 ghz pana la 3.4 cu turboboost, 4 gb ram placa video invidia geforce 730 gt si imi merg jocuri ca gta v, fifa 17 pes 2016 etc)